Blog Classic

All the latest breaking news on Mortgages. Browse The Coco complete collection of articles on Mortgage gravida, mauris justo lacinia ipsucorper metus lacus a ipsum.

Maraton Eğitim Programı

  Maraton Eğitim Programı Sağlık kurulu ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından raporu bulunan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunduğu aylık 8 ders bireysel eğitim ve 4 ders grup eğitimi çalışmalarımızın temelini oluşturmaktadır. Ancak her bireyin tanısı,  gelişim düzeyi farklılık göstermektedir. Bu nedenle  planlanan eğitim basamaklarının kazanılabilmesi için erken dönemde daha kapsamlı ve yoğun çalışma […]

Beier Cümle Tamamlama Testi

  Beier Cümle Tamamlama Testi 8-16 yaş ve 16 yaş ve üzeri olmak üzere iki formu vardır.Çocuk,ergen ve yetişkinlerin; geleceğe, yetenklerine, karşı cinse, anne-babaya, iş veya okula karşı tavırları, kendilerine güvenleri, korku ve kaygıları, suçluluk duyguları ve çeşitli durumlara karşı olan tepkileri hakkında bilgi verir.

Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

  Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi Çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak hem yetişkin hem de çocuklarda geriliği, fonksiyon kaybını, kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutar. 5 yıl 6 ay ile 10 yıl 11 ay arasındaki çocuklara uygulanabilir

Frankfurter Dikkat testi

  Frankfurter Dikkat testi 60-72 ay arası çocuklara uygulanan, elma ve armut resimlerinden oluşan bir testtir. Çocuğun dikkat seviyesini ölçmek için uygulanır.

Burdon Dikkat Testi

  Burdon Dikkat Testi Çocuğun dikkat gücünü ölçmek amacıyla uygulanır. Çocuklara bir sayfa üzerine gelişigüzel dizilmiş harfler verilir. Bu harfler belli ve düzenli aralıklarla dizilmiştir. Her sayfada 30 satır vardır. Sayfadaki her harfin sayısı bilinir. Her bölüm için ortaokula 3, lisede 2 dakika süre verilir. 10-20 yaşlarındakilere uygulanır.

D2 Dikkat Testi

  D2 Dikkat Testi Seçici dikkati belirlemek için uygulanır. Psikomotor hız, doğru ve yanlış işaretlemeler, gösterilen performansın kalitesi değerlendirilir. 9-60 yaş arası, bireysel ve grup olarak uygulanabilir.

Porteus Labirentleri Testi

  Porteus Labirentleri Testi Genel yeteneği belirlemek amacıyla kullanılır. Bireysel zeka testidir. 7.6-14 yaş arasındaki bireylere uygulanır. Çocuğun labirentlerdeki çıkış yolunu bulması esasına dayanır.

Catell Zeka Testi

  Catell Zeka Testi 4-7 yaş, 7-14 yaş ve 14 yaş üstü bireylere uygulanabilir. 2A, 2B ve 3A olmak üzere formlara ayrılır. Bireysel ve grup olarak uygulanabilir. Uygun yaş grubuna göre bireyin kendisine verilen formu belirli bir süre içerisinde yanıtlaası istenir.

WİSC-R Zeka Testi

  WİSC-R Zeka Testi Bireylerin zihinsel performanslarını belirlemek amacıyla uygulanan bireysel zeka testidir. Test, sözel ve performans olmak üzere iki bölümden, her bölüm de bir yedek, 5 ana test olmak üzere altı alt testten oluşmaktadır. Herhangi bir alt testin bozulması durumunda bozulan alt testin bulunduğu bölüme ait yedek test uygulanır. Test sonucunda bireye ait sözel, […]

MMPI (Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)

  MMPI (Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Kişilik özelliklerini bilimsel ve objektif olarak ortaya koyan bireyin kişisel ve toplumsal uyumunu değerlendirmeyi hedefleyen bir testtir.